מכללת סולו לימודי תעודה אונליין אחד על אחד עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת לימוד פרטי קורס אישי עם מורים פרטיים 03-6202111 דרך האינטרנט 

סולו עיצוב גרפימכללת סולו לימודי עיצוב גרפי, גרפיקה,

הדפסת חולצות איך עושים את זה

דף הבית >> בלוג עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת >> הדפסת חולצות איך עושים את זה

דוגמאות משיעורי לימוד עיצוב גרפי - בניית אתרים - גרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורים פרטיים!

סרטון מדהים!! הטיפ השבועי בגרפיקה ועיצוב מחכה לכם בעמוד ממליצים עלינו כנסו...

שתפו את כולם :
הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק
צור קשר והזמן שיעור הדגמה חינם:

שם : טלפון : מייל :


הדפסת חולצות איך עושים את זה 

הדפסה על חולצות הולכת ונעשית יותר ויותר פופולארית בשנים האחרונות. תודות לחופש הביטוי הנעשה יותר טריוויאלי והמגמה האינדיבידואלית שרק הולכת ומתרחבת, רבים מבטאים את תחושותיהם ודעותיהם, את האמונות שלהם וכל מה שעולה ברוחם באמצעות הדפסה על חולצות. היום יותר מתמיד מדובר בפעולה פשוטה ולא מסובכת שניתן לבצע אותה אפילו בלי לצאת מהבית. כיצד מדפיסים על חולצה ומה היא השיטה הטובה ביותר לביצוע ההדפסה?

שיטת הדפסה על חולצות

ישנן שתי שיטות מרכזיות של הדפסה על חולצות באופן איכותי. כמו בכל תחום אחר, לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות ייחודיים משלה. השיטה האחת הינה הדפסת משי, המתאפיינת בעלות נמוכה יחסית להדפסה ובהתאמה לתמונות פשוטות, וכן את ההדפסה הדיגיטלית המתאפיינת בעלות גבוהה, אינה מוגבלת לתמונות מורכבות ולצבעים שונים ומעניקה תחושה נעימה במגע.

דפוס משי

דפוס המשי מצריך ייצור גלופה לכל צבע המודפס על החולצה. לעומת זאת, עלות ההדפסה של דפוס המשי היא נמוכה יחסית. מנעד הצבעים הינו רחב וניתן לבחור כל צבע רצוי באופן מדויק. יחד עם זאת בשל חוסר ההתאמה של דפוס המשי לתמונות מורכבות ישנה תחושה של חספוס על גבי הבגד.
הדפסה על חולצות מקצועית

דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי נכנס יותר לאופנה בשנים האחרונות והופך להיות אחד האופציות המועדפות על רבים. ההדפסה הדיגיטלית אינה מצריכה השקעה בעלות ייצור גלופות מאחר והיא דיגיטלית. יחד עם זאת עלות המיכון והטכנולוגיה יקרה יותר מאשר בהדפסת משי. התאמת הצבע מוגבלת יחסית אולם התוצאה הכללית מעניקה תחושה נוחה ביותר.

שלבי ההדפסה על חולצות

דפוס משי מאפשר שימוש בשבלונות או בגלופות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. מכונת ההדפסה פועלת בצורה סיבובית וכל גלופה מולבשת על המכונה במקום אחר כך שבגלגול המכונה נוצרת תמונה שלמה. לאחר הכנת הגלופות יש לקבוע מספר העתקים, סוג הצבעים שמדפיסים והמכונה מוכנה. בתחילה מנסים את ההדפסים על גבי בדים שונים ושאריות בדים על מנת לוודא כי התוצאה אכן ראויה ומתאימה לצרכים הייחודיים של הלקוח. לאחר מכן וכאשר יש אישור להדפסה ניתן להתחיל את התהליך.

כל אחת מהחולצות עוברת דרך המכונה הסיבובית כאשר על הגלופות נמרח צבע ונגלל על גבי החולצות. לאחר מכן יש לייבש את החולצה ואת הצבע שהודפס עליה באמצעות תנורים מיוחדים. את התנור יש לכוון לטמפרטורה מתאימה כאשר תנור מקצועי יכלול סירקולציית אוויר המייבשת צבעי מים כמו גם צבעי פלסטיק. הטמפרטורה הרצויה הינה 180 מעלות וכאשר החולצה עוברת בתנור, הצבע מתחמם ומתייבש. חשוב לוודא כי מדובר בתנור איכותי העומד בתקנים המתאימים.

דפוס דיגיטלי

הדפוס הדיגיטלי הינו כאמור שיטה חדשנית יותר שנכנסה רק בשנים האחרונות לשימוש אולם הולכת והופכת יותר ויותר פופולארית בשל קלות השימוש בה. בהדפסה דיגיטלית מתבצעת הזרקת דיו ישירה אל החולצה כך שאין צורך בייצור גלופות מיוחדות בכל פעם מחדש. קווי המתאר הרצויים מועלים למחשב ומשם עוברת פקודה ישירה של הזרקת דיו אל החולצה. מדובר בהדפסות יעילות ואיכותיות ביותר שאינן דוהות או יורדות בכביסה קשה ביותר. טרם הבחירה בשיטה המתאימה ביותר להדפסה על חולצות רצוי לבחון את הצרכים הספציפיים של כל לקוח ולהתאים את הסוג הנכון לצרכיו.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
קישורים מהירים ומומלצים לגלישה מהירה באתר של מכללת סולו עיצוב גרפי
מסלולי לימודי תעודה בתחום גרפיקה ועיצוב:
© כל הזכויות שמורות למכללת סולו עיצוב גרפי 03-6202111 גרוזנברג 26 ת"א 65811