מכללת סולו לימודי תעודה אונליין אחד על אחד עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת לימוד פרטי קורס אישי עם מורים פרטיים 03-6202111 דרך האינטרנט 

סולו עיצוב גרפימכללת סולו לימודי עיצוב גרפי, גרפיקה,

מזה תולדות עיצוב גרפי טיפים

דף הבית >> עוד באתר מכללת סולו >> מאמרים על גרפיקה ועיצוב >> מזה תולדות עיצוב גרפי טיפים

דוגמאות משיעורי לימוד עיצוב גרפי - בניית אתרים - גרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורים פרטיים!

סרטון מדהים!! הטיפ השבועי בגרפיקה ועיצוב מחכה לכם בעמוד ממליצים עלינו כנסו...

שתפו את כולם :
הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק
צור קשר והזמן שיעור הדגמה חינם:

שם : טלפון : מייל :

 

מזה תולדות עיצוב גרפי

 

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי קיים כבר מימי המצרים והסינים הקדמונים. השימוש בציורים כדי לבטא הברות ומילים שונות היה אז שמור ליחידי סגולה בעלי כשרון מיוחד שידעו לצייר בסבלנות מופתית אלפי סימנים שונים. בימי הביניים היה העיצוב הגרפי אמנות מכובדת ביותר, בעיקר במנזרים. העתקת ספרים נעשתה בקפידה תוך הקפדה על עיצוב אותיות ושילוב איורים.

העיצוב הממוחשב.

ההתחלה של עיצוב גרפי ממוחשב הייתה כאשר בשנות ה-60 מעצב בשם וויליאם פטר פיתח שיטה להצגת תמונות דרך מחשב. אבל רק ב-1965 נעשה שימוש ראשוני במסך, תוך שימוש בצבע אחד בלבד . האותיות בתחילה נוצרו באמצעות נוסחאות מתמטיות.

המחשב הראשון שאפשר עיבוד גרפי ממוחשב היה מתוצרת מקינטוש, ועלה באותם ימים כ-10.000 דולאר. הוא אפשר עיצוב גרפי מוגבל של גופנים שניתן היה לצבוע בצבעים פשוטים יחסית....

התחלת השימוש במחשבים

עיצוב גרפי ממוחשב החל בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-90 עם משחקי המחשב הראשונים, במיוחד של קומודור ואטארי.

נראה כי התוכנה הראשונה של עיצוב גרפי של מילים. הייתה תוכנת המקפבלישר. היא פעלה על מחשב מקינטוש עם זיכרון של 128 קילובייט בלבד ללא דיסק קשיח. זאת הייתה תוכנה מוגבלת ביותר, שלא אפשרה פעולות פשוטות ביותר כגון הוספת רווחים בין האותיות או שינוים, הייתה חוסר התאמה בין מה שנראה על המסך לתוצאה הסופית, והמחשב עצמו סבל מתקלות רבות.

למרות זאת המחשב התקבל בהתלהבות רבה, ומקינטוש המשיכה לשלוט בשוק תוכנות עיצוב גרפי זמן רב.

התפתחות עיצוב גרפי ממוחשב.

קשה להאמין, אבל בתחילה , מלבד משחקים, כל מה שניתן היה לעשות עם מחשב היה עיצוב גרפי בסיסי ופרימיטיבי שכלל בסך הכל מספר גופנים פשוטים עם צבעים בסיסים. עדיין לא היו שום תוכנות של ממש לעיצוב. הפקתו של סרט כמו "מי הפליל את רוג'ר ראביט" עדיין הפעיל גרפיקה ידנית פשוטה של אלפי ציורים על כל תמונה אחת.

למרות הקשיים, האפשרויות הטמונות בשילוב מחשבים-גרפיקה הציתה את הדמיון של אנשים רבים. שלושה תחומים בעיקר החלו לגלות בכך עניין: משחקי המחשב יחד עם תעשיית הדפוס ותעשיית הקולנוע.

הסרט הראשון שנעשה כולו בעזרת גרפיקה ממוחשבת היה "צעצוע של סיפור" משנת 1995. 

 


 

 

 

 
קישורים מהירים ומומלצים לגלישה מהירה באתר של מכללת סולו עיצוב גרפי
מסלולי לימודי תעודה בתחום גרפיקה ועיצוב:
© כל הזכויות שמורות למכללת סולו עיצוב גרפי 03-6202111 גרוזנברג 26 ת"א 65811